Subfundusz AGRO Zrównoważony Lokacyjny Plus jest subfunduszem o zrównoważonym poziomie ryzyka i polityce inwestycyjnej. Zbalansowany udział instrumentów dłużnych i udziałowych w portfelu funduszu stwarza możliwości generowania stóp zwrotu wyższych niż w przypadku długoterminowych lokat bankowych.
AGRO Zrównoważony Lokacyjny Plus
Profil inwestycyjny
Zrównoważony
Horyzont inwestycyjny
4 lata
Poziom ryzyka
Minimalna pierwsza wpłata
Jednostki kat. A - 100 PLN
Jednostki kat. E - 100 000 PLN
Strategia inwestycyjna
Jeśli:
- Szukasz stóp zwrotu wyższych niż na lokacie bankowej
- Akceptujesz podwyższone ryzyko inwestycyjne
- Możesz zainwestować środki na co najmniej 4 lata
Celem inwestycyjnym Subfunduszu jest wzrost wartości aktywów Subfunduszu w wyniku wzrostu wartości lokat. Fundusz nie gwarantuje osiągnięcia celu inwestycyjnego Subfunduszu. Subfundusz może lokować do 60% (sześćdziesiąt procent) aktywów w instrumenty udziałowe, tj.: akcje oraz instrumenty finansowe o podobnym charakterze. Pozostałą część Aktywów Subfunduszu stanowić będą instrumenty dłużne, w tym emitowane przez przedsiębiorstwa, a także w depozyty bankowe. Fundusz może lokować nie więcej niż 60% (sześćdziesiąt procent) Aktywów Subfunduszu w dłużne papiery wartościowe i Instrumenty Rynku Pieniężnego emitowane przez przedsiębiorstwa. Fundusz, działając w imieniu Subfunduszu, może także zawierać umowy mające za przedmiot Instrumenty Pochodne, w tym Niewystandaryzowane Instrumenty Pochodne w celu sprawnego zarządzania portfelem inwestycyjnym lub w celu ograniczania ryzyka inwestycyjnego. Subfundusz nie jest ukierunkowany na określone przemysłowe, geograficzne lub inne sektory rynku. Subfundusz nie stosuje żadnego wzorca (benchmarku) jako poziomu referencyjnego do oceny efektywności inwestycji w jednostki uczestnictwa. Subfundusz nie wypłaca dochodów. Dochody z inwestycji subfunduszu są reinwestowane, zwiększając wartość jego aktywów.
Zarządzający funduszem

Krzysztof Domosławski
Absolwent Wydziału Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2000 roku ukończył kurs 'Introducing strategic change into business organization' w Cranfield University - School of Management, następnie w 2001 roku ukończył kurs 'Contemporary equity analysis' w BPP Hyperion Training w Londynie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał jako analityk w Domu Maklerskim BIG-BG SA w latach 1997-1998 oraz zarządzający portfelem akcji w PTE Polsat SA w latach 1999-2000.
W okresie 2000-2004 pełnił funkcję członka zarządu - dyrektora inwestycyjnego odpowiedzialnego za politykę inwestycyjną oraz finanse funduszu venture capital HALS Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. W 2004 roku pełnił funkcję głównego specjalisty ds. oceny ryzyka kredytowego w Departamencie Klientów Kluczowych w BGŻ SA. Następnie w latach 2004-2005 był doradcą ds. funduszy europejskich w Euro Fund Advisors sp. z o.o. (grupa BGŻ SA).
Od listopada 2005 roku związany ze spółką Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o., gdzie od grudnia 2006 roku do września 2008 roku pełnił funkcję członka zarządu.
Od początku działalności TFI AGRO S.A. pełni funkcję prezesa zarządu.
Wycena jednostek subfunduszu
Wartość jednostki
00.00
Wartość jednostki
00.00
Stopa zwrotu
0.00%
Data wyceny | Wycena |
---|